Структура учнівського самоврядування

Правила для здобувачів освіти

День учнівського самоврядування

Справи благодійності

Першим кроком на шляху до створення самоврядної моделі школи стала підготовка положень про учнівське самоврядування, про вибори та створення структури учнівського самоврядування. Школярі обговорювали напрями, які має провадити самоврядування, органи шкільної влади, які мають діяти в школі, та межі їхніх повноважень. Згідно з положенням про учком школи, виробленим на підставі нормативно-правових актів, які регламентують діяльність органів самоврядування, учком школи сформовано з учнів 5–11-х класів і містить комісій: «Старостат», «Навчальна», «Дисципліна і порядок», «Цікавих справ», «Спортивно - оздоровча», «Трудова», «Редколегія», «Дозвілля»

Цінність учнівського самоврядування полягає в тому, що учні ґрунтовно та всебічно проникають у сутність своїх прав та обов’язків.

Відповідальні справи, управління життям школи спочатку доручають частині активу, а потім й усьому учнівському колективу. Тому від початку організації учнівського самоврядування було чітко сформульовано права й обов’язки кожного активіста.

Органи учнівського самоврядування взаємодіють із педагогічним колективом школи на засадах співпраці, що сприяє творчій діяльності учнів і дорослих. Основними засобами вдосконалення педагогічної допомоги учнівському самоврядуванню є:

· забезпечення реальних прав та обов’язків органів самоврядування;

· підвищення довіри педагогів до рішень учнівського колективу, його органів самоврядування;

· цілеспрямоване навчання учнів складній справі організації життя учнівського колективу, управління справами школи.

У кожному класному колективі діє своя модель учнівського самоврядування, яка взаємодіє зі структурою загальношкільної моделі, чіткий розподіл доручень між членами класу та консультативне педагогічне керівництво з боку класного керівника.

Через роботу самоврядування в школі було проведено :

· засідання лідерів учкому

· засідання старостату

· колективну творчу справу « Дари природи»

· святкове вітання « Дякуємо вам, учителі»

· проведенно пошуково – дослідницька робота «Моя Батьківщина – Україна»

· нараду при директорові школи

· конкурс читців патріотичної поезії

Отже, діяльність органів самоврядування в школі сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки, процесу соціалізації учнів, ефективному входженню в доросле життя.

Школа керується інтересами та потребами дітей, бо прагне стати улюбленим місцем, де учні не лише навчаються, але й живуть повноцінним і духовним життям. Через шкільне самоврядування відбувається і процес підготовки майбутніх активних громадян демократичної держави.

Кiлькiсть переглядiв: 485

Коментарi